piątek, 30 maja 2014

SMM 2014 / DYSM 2014W tym roku Sercańska Misja Młodzieżowa (SMM) odbywa się w Opol, CDO, we Wiosce rozbitków tajfunu Sendong. Misja młodzieży sercańskiej, to jedna z wielu drog pomocy 400 rodzinom zyjącym we Wiosce od ponad roku. To już drugi raz, jak taka misja odbywa się w Opol, ale to po raz pierwszy w lecie z młodzieżą sercańską. Pierwsza takowa misja miała miejsce w grudniu, i była zorganizowana z udziałem SCJ postulantów. 

W tegorocznej misji (SMM) bierze udział 24 uczestników, którzy przygotowali się do tej pracy przez kilka tygodni w S.H. Formation House. Podzieleni są oni na 3 grupy. Każda grupa ma inne zadanie: młodzież, dzieci i starszych. Poza odwiedzaniem domów, rekolekcjami i lakcjami, w czasie misji jest też miejsce i czas na zabawę i dobry humor. 

To już moja 7−dma SMM w wakacje, i zarazem ostatnia, którą miałem okazję prowadzić. 7 lat pracy z młodzieżą to owocny i wspaniały dla mnie czas. Był to zaszczyt i okazja do odmłodzenia przy tak wspaniałej młodzieży. 7 to liczba doskonała, dlatego wiec przyszedł by powiedzieć dość i przekazać młodzież innym. Natępcą został ks. Dondon. Dziękuję więc wszystkim za wszelką pomoc i wsparcie. 

Powodzenia...


 


This year Dehonian Youth Summer Mission takes place in Opol, CDO, at the Village of Sendong survivors. (Mother of Divine Mercy Village). Misja młodzieżowa (DYSM) is one of the ways to support and unite the 400 families leaving in this new place with many difficulties and challenges. It is second time we come here with our mission but it is the first time in summer with Dehonian youth.


There are 24 participants who prepared and selected themselves within a few weeks of training at the S.H. Formation House. Participants are divided on 3 groups depend on task assigned to them in the village respectively: children, youth and adults. Thus, the three groups stay in the Village in 3 different houses. Beside visiting houses, retreats, sharing and workshops, there is a lot of fun during the mission. 


It has already been 7th Dehonian mission in summer I had a chance to prepare and facilitate. It was a great opportunity and honour to do so. Many good things happened during these years. We did good job in so many different places. 7 is a perfect number. And it is the last one for the time being for me. I passed the job to fr. Dondon. Thank you to all for any kind of support and encouragement. 


Go on & good luck.

W czasie ostatnich przygotowań do wyjazdu do Opol
Modlitwa jest ważnym elementem przgotowania misjonarzy przed wyjazdem
Wręczenie koszul i rozesłanie...
Zdjęcie całej grupy
Już w Opol, we Wiosce...
Tegoroczna koszula

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz